facebook

Żywiec Zdrój S.A. PDF Print Adres email
Firmowy Wizytownik
Poniedziałek, 13 lutego 2012 11:58

Żywiec Zdrój S.A. w CięcinieFirma Żywiec Zdrój została założona w 1992 roku w Cięcinie.

Firma Żywiec Zdrój została założona w 1992 roku w Cięcinie. Przewodnią myślą właścicieli Firmy było dostarczanie wody o najwyższej jakości. Konsumenci docenili te starania i coraz chętniej sięgali po produkty Firmy. Dzięki temu w kolejnych latach jej potencjał i obroty dynamicznie wzrastały. Przyczyniło się to do przekształcenia Firmy w 2001 r. w spółkę akcyjną. Obecnie Żywiec Zdrój SA jest największym producentem wody butelkowanej w Polsce, zatrudniającym ponad 500 pracowników. Swój sukces Firma niewątpliwie zawdzięcza pochodzeniu. Górska siła Żywiecczyzny i wyjątkowa kultura tego regionu to elementy, które bezsprzecznie budują siłę marki. Na Żywiecczyźnie działają dwa zakłady: w Cięcinie, gdzie powstaje popularny „Żywiec Zdrój Smakołyk” oraz w Jeleśni - tu produkowany jest miedzy innymi sztandarowy produkt Firmy – źródlana woda niegazowana. Jak podkreślają specjaliści to woda odpowiednia do spożycia na co dzień dla każdego bez względu na wiek czy stan zdrowia. Bezpieczeństwo i wysoka jakość wody Żywiec Zdrój potwierdzają opinie Instytutu Matki i Dziecka oraz Centrum Zdrowia Dziecka. Żywiec Zdrój stawia przede wszystkim na jakość i bezpieczeństwo. Firma wdrożyła System Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli (HACCP) oraz Zintegrowany System Zarządzania Jakością, Bezpieczeństwem i Higieną Pracy oraz Bezpieczeństwem Żywności w oparciu o normy ISO 9001, PN-N-18001 oraz ISO 22000.

Żywiec Zdrój S.A. w JeleśniŻywiec Zdrój prowadząc działalność gospodarczą stara się jednocześnie dbać o miejsca, w których działa. Dlatego każdego roku część wypracowanych zysków przekazywana jest na inicjatywy o charakterze społecznym.
Firma chętnie angażuje sie w działania na rzecz ochrony środowiska, miedzy innymi poprzez cykliczny ogólnopolski program Po Stronie Natury, realizowany wspólnie z Fundacją Nasza Ziemia oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Katowicach. W ramach projektu w Beskidzie Żywieckim posadzono juz 3 miliony drzew, zrealizowano 70 autorskich inicjatyw ekologicznych oraz przeprowadzono kilkadziesiąt szkoleń i warsztatów. Strategicznie Firma angażuje się w działania promujące zdrowy styl życia, prawidłowe nawyki żywieniowe, w tym  zdrowy nawyk picia wody. Realizowany przez firmę od trzech lat ogólnopolski program Mamo, tato wole wodę! został w ubiegłym roku doceniony przez Komisje Europejska i zaprezentowany jako jedna z najlepszych praktyk mających niebagatelne znaczenie dla walki ze zmora XXI wieku – nadwaga i otyłością. Adresatami wielu działań Żywiec Zdrój są dzieci. Firma współpracuje z lokalnymi placówkami oświatowymi - organizuje cykliczne programy edukacyjne dla szkół i przedszkoli oraz pomaga w zakupie pomocy dydaktycznych. Ma również pod opieka kluby oraz wspiera organizacje większości wydarzeń sportowych i kulturalnych. Żywiec Zdrój S.A. przekazuje także znaczne środki   nanosowe na projekty infrastrukturalne poprawiające bezpieczeństwo i jakość życia mieszkańców, wspiera organizacje społeczne, w tym lokalne jednostki OSP w zakupie niezbędnego sprzętu ratującego Życie.

b_150_100_16777215_0___images_stories_2012-02_zywiec_zdroj_odcisk_v26_tlo.jpgWkład firmy Żywiec Zdrój w rozwój gospodarczy kraju i regionu jest zauważany i zostałjuż niejednokrotnie doceniony:
• w 2009 roku I nagrodą w konkursie „Pracodawca Podbeskidzia”
• w 2010 roku Złotą Statuetką Lidera Polskiego Biznesu
• w 2010 roku tytułem „Firma Roku Żywiecczyzny”.
• Początkiem 2012 roku Loża Katowicka Business Centre Club przyznała firmie nominacje w konkursie „Firma Dobrze Widziana”, której celem jest wyłonienie firm z województwa śląskiego, wyróżniających sie w opinii otoczenia aktywnością w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu.
Marka Żywiec Zdrój jest laureatem wielu prestiżowych wyróżnień. Otrzymała m. in. I nagrodę w rankingu najcenniejszych polskich marek MARQA, Złoty Laur Konsumenta oraz tytuł Supermarki i Marki Godnej Zaufania. Jest też według badan TNS OBOP jedna z dwóch marek (obok Wedla), z których Polacy są najbardziej dumni i najchętniej poleciliby je cudzoziemcom.
Wymiernym rezultatem prowadzonych przez firmę działań jest zaufanie konsumentów – obecnie po produkty firmy siega co drugie gospodarstwo domowe w Polsce.

Michał Całus Dyrektor fabryki Żywiec Zdrój S.A. w Cięcinie

"Zaangażowanie Zespołu Fabryki oraz współczesne standardy produkcji w połączeniu z geograficznym położeniem stanowią o unikatowym charakterze naszych produktów".

MICHAŁ CAŁUS
Dyrektor fabryki Żywiec Zdrój S.A. w Cięcinie

 

MARCIN JURCZYK Dyrektor fabryki Żywiec Zdrój S.A. w Jeleśni

W Żywiec Zdrój działa wiele systemów zapewniających najwyższe standardy wydobycia i butelkowania, co w połączeniu z pasją i doświadczeniem pracowników sprawia, że zarówno produkty jak i firma są wyjątkowe.

MARCIN JURCZYK
Dyrektor fabryki Żywiec Zdrój S.A. w Jeleśni