facebook

Nowe logo FAMEDU PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Sobota, 14 lutego 2015 08:43

b_150_100_16777215_0___images_stories_2015-02_stationery_branding_mock_up_pack_01-07_linia_2_v2.jpgDobiega końca proces zmiany identyfikacji wizualnej marki FAMED. Zwieńczeniem tego procesu jest odsłona nowego logotypu marki.

 

- Stare logo firmy zostało już zastąpione znakiem, który lepiej komunikuje dążenie firmy do stałego rozwoju, poszukiwanie innowacyjnych rozwiązań i stabilność jej organizacji – czytamy na firmowej stronie FAMED-u. - Nowy znak w swojej symbolice łączy odwołania do stabilności, solidności i tradycji – a więc wartości, z którymi Famed jest silnie utożsamiany i które są głównymi fundamentami jego wizerunku od wielu lat. Nowoczesne akcenty w postaci oryginalnej typografii czy charakterystycznych ukośnych cięć uzupełniają ten obraz o skojarzenia z innowacyjnością, ambicją i dynamicznym rozwojem. Nowym kolorem wiodącym marki stał się cyjan, który podkreśla „świeżość” i nowoczesny charakter marki, ale jednocześnie odwołuje się do najstarszych tradycji firmy, która używała podobnej barwy jeszcze jako Fabryka Mebli „Wschód”, już w latach 30 XX wieku.
Przy okazji firma zakomunikowała stworzenie nowej marki funkcjonującej w ramach przedsiębiorstwa, co jak uzasadniono wiąże sięm.in. z rozszerzeniem zakresu działalności Famedu Żywiec. – W tej chwili, poza produkcją, jest to także dystrybucja sprzętu medycznego wiodących światowych marek oraz consulting finansowo-projektowy dla jednostek ochrony zdrowia. W związku z aktywnym działaniem na rynkach zagranicznych, powołano do życia nową markę: Famed Medical Solutions, której nazwa jest znacznie wygodniejsza w użyciu dla obcokrajowców – tłumaczy firma.
Nową identyfikacje wizualną marki opracowało studio Brantt, należące do Grupy EBV. Teraz trwają prace nad stworzeniem nowej strony internetowej

Tomasz Matlakiewicz

 

Dodaj swój komentarz

Imię :
Komentarz :