facebook

Pakiety na miarę potrzeb przedsiębiorców PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Wtorek, 17 lutego 2015 09:15

b_150_100_16777215_0___images_stories_2015-01_konsultant.jpgInnowacje to już standard w prowadzeniu biznesu i nikomu nie trzeba tłumaczyć, że służą one wzrostowi konkurencyjności. Są jednak obszary funkcjonowania przedsiębiorstw, które nowoczesnym trendom poddają się z trudem, z niechęcią odnosząc się do wszelkich prób zmian. Dotyczy to m.in. usług prawniczych, które z jednej strony kojarzą się z tradycyjnie pojmowaną kancelarią prawną, z drugiej zaś z pewnym schematem korzystania z usług doradczych przez firmy (prawnik przygotowuje lub analizuje opracowane przez pracownika dokumenty, sporządza opinie, reprezentuje przed sądem itp.). Koszty takich usług są niemałe, więc przedsiębiorcy niejednokrotnie podejmują ryzyko i rezygnują z pomocy prawnej. Szukają jej dopiero wtedy, gdy sprawa urośnie do rangi problemu, z którym nie mogą już sobie poradzić samodzielnie. Czy w tym układzie: firma – prawnik jest miejsce na innowacje? Okazuje się, że tak.

Kapituła Strefy Gospodarki – Dziennika Gazety Prawnej przyznała w ostatnim czasie tytuł Rynkowy Lider Innowacji 2014 – Jakość, Kreatywność, Efektywność firmie Perfectum Doradztwo Prawno-Gospodarcze sp. z o.o. z Żywca. Firma, która od kilku lat zajmuje się działalnością doradczą (z sukcesem przeprowadziła min. kilka procesów przekształceń podmiotów gospodarczym), udostępniła nowy produkt wprowadzający nową jakość w obszar usług prawniczych. Mowa tu o portalu e-konsultantprawny.pl, który został zaprojektowany jako element systemu zarządzania przedsiębiorstwem.

Portal e-konsultantprawny.pl nie jest typowym portalem z wzorami dokumentów. Został zaprojektowany jako komplet narzędzi służących do zarządzania sprawami prawnymi, bezpieczeństwem prawnym w różnych obszarach działalności przedsiębiorstwa. Podział na moduły odpowiada tym obszarom. Generatory dokumentów mają służyć pracownikom do prawidłowego, zgodnego z prawem, a jednocześnie zgodnego z interesem firmy, tworzenia dokumentów, które ci pracownicy w ramach normalnego funkcjonowania firmy przygotowują. To co odróżnia generatory od dostępnych w internecie wzorów, to liczne opcjonalne rozwiązania i zapisy pozwalające na przygotowanie np. umowy w dziesiątkach wariantów, według potrzeb użytkownika, bez konieczności redagowania treści prawnych.

Narzędzia portalu mają w dużej mierze zastąpić tradycyjny model konsultacji z prawnikiem. Mogą też służyć wewnętrznym działom prawnym, księgowym czy kadrowym w większych przedsiębiorstwach, ułatwiając pracę, oszczędzając czas i koszty. Przechowywanie dokumentów w odpowiednich katalogach, opcja pobrania dokumentu zarówno w polskiej jak i angielskiej wersji, językowej, dostęp do generatorów i przygotowanych dokumentów w dowolnym miejscu, czasie za pomocą każdego urządzenia mobilnego to tylko niektóre atrybuty tego systemu zarządzania dokumentami prawnymi.

- Pomysł portalu powstał jako efekt naszych wieloletnich doświadczeń w zakresie doradztwa prawnego dla firm. Ideą było dostarczenie przedsiębiorcom narzędzia, które pozwoli na poprawę bezpieczeństwa prawnego, usamodzielnienie pracowników i usprawnienie ich pracy (na przygotowanie w pełni profesjonalnej umowy wystarczy zaledwie kilka minut), a przy tym obniżenie kosztów obsługi prawnej. Co jednak istotne, portal to tylko element szerszej koncepcji innowacyjnego podejścia do świadczenia usług prawnych. Dajemy przedsiębiorcy narzędzia do samodzielnego radzenia sobie w codziennej działalności, ale oferujemy też opcjonalnie wsparcie opiekuna prawnego, który w razie potrzeby udzieli porady prawnej, pomoże przygotować dokument, zweryfikuje dokumentację firmową. A to jeszcze nie wszystko. – mówi prezes zarządu, Barbara Zyzak.

Na czym więc polega to innowacyjne podejście? Sprowadza się ono do oferty modułowego wsparcia prawnego przedsiębiorców. Firma może dowolnie dobrać do swoich potrzeb pakiet dostosowany do jej indywidualnych potrzeb. W ten sposób na atrakcyjnych warunkach finansowych można łączyć narzędzia zapewniane przez portal e-konsultantprawny.pl oraz doradztwo prawne udzielane drogą elektroniczną lub na tradycyjnych zasadach (min. z zakresu prawa gospodarczego, zawierania umów, prawa pracy, windykacji należności, udziału w przetargach publicznych). W zakresie świadczenia pomocy prawnej portal współdziała z kancelarią radcy prawnego z Żywca. Spółka ofertuje też (we współpracy z partnerem z branży IT) możliwość przygotowania indywidualnych generatorów dokumentów dedykowanych dla konkretnego przedsiębiorstwa. To ostatnie narzędzie może być bardzo przydatne dla firm, które generują ten sam typ umowy wielokrotnie, zmieniając tylko niektóre dane. - Generator pozwoliłby na przygotowanie wariantów dopuszczalnych przez zarządzających firmą i korzystnych dla niej, a pracownik mógłby stosownie do okoliczności i przebiegu negocjacji z kontrahentem budować treść konkretnej umowy – szybko, łatwo, profesjonalnie - dodaje Barbara Zyzak.

Prezes Barbara Zyzak zapowiada, że to nie koniec rozwoju spółki Perfectum. Wkrótce wdrożony zostanie kolejny element modułowej układanki – szkolenia e-learningowe. Trwają też prace koncepcyjne nad następnym modułem – audyt bezpieczeństwa prawnego firmy, którego szczegółów Spółka nie chce jednak zdradzać z uwagi na jego unikalność i innowacyjność.

Szczegóły oferty na stronie www.e-konsultantprawny.pl

 

Dodaj swój komentarz

Imię :
Komentarz :