facebook
Mistrzostwa Świata będą w Korbielowie PDF Print Adres email
Społeczeństwo
Czwartek, 08 października 2009 09:23

Same dobre wiadomości płyną dla Żywiecczyzny z Zagrzebia, gdzie we wrześniu rozgrywano IX Mistrzostwa Świata w biegach górskich. Wzięło w nich udział 29 państw z 4 kontynentów.

O życiowym sukcesie może mówić biegacz z Żywiecczyzny Mirosław Dziergas. 12 września na IX Mistrzostwach Świata w biegach górskich w Zagrzebiu wspólnie ze Stanisławem Marcem z Nałęczowa i Januszem Magierą z Wodzisławia Ślaskiego wywalczył tytuł drużynowego Wicemistrza Świata. Do klasyfikacji państw liczyły się trzy najlepsze wyniki danego kraju. Tytuł Mistrzów Świata przypadł ekipie Szwajcarii, a trzecie miejsce wywalczyli Włosi. Dobrze wypadł również drugi z reprezentantów Żywiecczyzny Tadeusz Jasek, który indywidualnie zajął 7 miejsce w kategorii M - 55.

To nie koniec dobrych wiadomości. W przyszłym roku Mistrzostwa Świata odbędą się w Korbielowie. Chęć organizacji imprezy zgłosił klub Diament Jastrzębie wraz ze współorganizatorami: gminą Jeleśnia i żywieckim starostwem. W trakcie mistrzostw oficjalnie wyrażono zgodę. Organizatorzy przyszłorocznych mistrzostw odebrali już z rąk Bruno Gozzeliniego, Prezesa Światowej Organizacji Biegów Górskich flagę Mistrzostw Świata Masters w biegach górskich. Meta w przyszłorocznych zawodach zlokalizowana będzie na szczycie Pilska.