facebook

Nieobecni, nieanonimowi PDF Print Adres email
Historia
Wtorek, 25 listopada 2014 13:11

Czytaj dalej...Towarzystwo Naukowe Żywieckie serdecznie zaprasza na promocję książki – „TU NIEOBECNI” autorstwa Aleksandry Burej, które odbędzie się 26 listopada (środa) 2014 r. o godz. 17.30 w MCK Klub „Papiernik” w Zabłociu, ul. S. Słonki 31.

Czytaj dalej...
 
Zagadkowy skarbiec i oratorium PDF Print Adres email
Historia
Środa, 30 kwietnia 2014 07:49

Czytaj dalej...Może więc korzystając z chwili wolnego czasu odwiedzicie drodzy Czytelnicy najstarszą drewnianą świątynię katolicką na Żywiecczyźnie, aby odkryć tajemnice kościoła Św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie.

Czytaj dalej...
 
Historia odlewni w internecie PDF Print Adres email
Historia
Czwartek, 13 marca 2014 10:19

Czytaj dalej...Ponad dwa tysiące zdjęć i skanów. Najstarsze datowane są na lata sześćdziesiąte XIX wieku. Od kilku miesięcy działa Wirtualne Muzeum Odlewni Żeliwa w Węgierskiej Górce.

Czytaj dalej...
 
Pierwszy taki kalendarz... PDF Print Adres email
Historia
Czwartek, 13 marca 2014 10:10

Czytaj dalej...- Tam będzie Twój chleb – mówiono ponoć do nowo narodzonego dziecka, gdy niegdyś wynoszono go z domu po raz pierwszy po urodzeniu i pokazywano mu komin fabryczny „Solali”. Nie ma chyba osoby w Zabłociu, której członkowie rodziny nie pracowaliby w tej fabryce.

Czytaj dalej...
 
Zamek odzyska dawną świetność PDF Print Adres email
Historia
Niedziela, 23 lutego 2014 11:00

 Czytaj dalej...Jeszcze w tym roku zamek w Łodygowicach odzyska dawną świetność. Wszystko dzięki pokaźnej dotacji z Unii.

Czytaj dalej...
 
Napisz o żołnierzach wyklętych PDF Print Adres email
Historia
Czwartek, 30 stycznia 2014 13:07

Czytaj dalej...NASZ PATRONAT | Klub Patriotyczny im. por. Antoniego Bieguna zaprasza wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu żywieckiego, bielskiego i Bielska-Biała do udziału w konkursie historyczno-literackim pt. „ŻOŁNIERZE WYKLĘCI”.

Czytaj dalej...
 
Maszyna z fabryki Rübnera PDF Print Adres email
Historia
Czwartek, 03 października 2013 07:55

Czytaj dalej...Niezwykła pamiątka po dawnych fabrykantach z Zabłocia znajdzie swoje miejsce w Muzeum Etnograficznym w Ślemieniu.

Czytaj dalej...
 
Najstarszy żyjący żołnierz „Bartka” mieszka w Żywcu PDF Print Adres email
Historia
Poniedziałek, 30 września 2013 09:20

Czytaj dalej...Najstarszy żyjący w Polsce żołnierz Narodowych Sił Zbrojnych Władysław  Foksa (Rodzynek) otrzymał nominację  na stopień kapitana.

Czytaj dalej...
 
Zabłocie w starej fotografii PDF Print Adres email
Historia
Poniedziałek, 17 czerwca 2013 12:49

Czytaj dalej...Dwa projekty poświęcone historii Zabłocia będą miały swoją odsłonę w środę 19 czerwca w Żywcu. Zapowiada się ciekawa lekcja historii.

Czytaj dalej...
 
Zabłocie w projektach PDF Print Adres email
Historia
Piątek, 12 kwietnia 2013 08:06

Czytaj dalej...24. kwietnia o godzinie 17:00 w MCK „Papiernik” w Żywcu-Zabłociu rozpocznie się spotkanie  prezentujące efekty dwóch projektów: „Śladami Żydów. Spacer po Zabłociu” oraz „Ceramica Judaica”. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy.

Czytaj dalej...
 
Ciekawe spotkanie historyczne PDF Print Adres email
Historia
Czwartek, 04 kwietnia 2013 09:58

5 kwietnia o godzinie 15.00 w siedzibie Fundacji Pomocy Dzieciom odbędzie się spotkanie dla dziennikarzy, a także wszystkich mieszkańców Żywca i okolic zainteresowanych historią. Spotkanie poświęcone będzie osobie śp. Karola Stefana Habsburga i związane jest bezpośrednio z przypadającą tego dnia 80 rocznicą jego śmierci.

Czytaj dalej...
 


Strona 1 z 3