facebook

Grupa Żywiec na plusie PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Czwartek, 14 lutego 2013 10:25

 Czytaj dalej...Mimo spadku nastrojów konsumenckich rośnie sprzedaż, eksport i zyski. Grupa Żywiec opublikowała swoje wyniki za ubiegły rok.

Czytaj dalej...
 
Pączki w firmie mogą zmniejszyć podatek PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Czwartek, 07 lutego 2013 09:47

mt_ignoreWiele firm decyduje się w tłusty czwartek na zakup pączków dla pracowników czy kontrahentów. Taki wydatek można zazwyczaj rozliczyć w kosztach podatkowych - fiskus jest coraz bardziej elastyczny w tym temacie.

Czytaj dalej...
 
Miastu co miejskie... PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Środa, 23 stycznia 2013 20:05

 Czytaj dalej...Gwałtownie rosną zaległości związane z odprowadzaniem podatków i opłat do miejskiej kasy.  Jeśli taka tendencja się utrzyma, miasto może mieć kłopoty z płynnością finansową.

Czytaj dalej...
 
E-faktury bez formalnej zgody PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Środa, 23 stycznia 2013 19:33

mt_ignoreWysyłka e-faktury jest możliwa w przypadku, gdy klient wyrazi uprzednio zgodę na ich otrzymywanie. Od tego roku forma, w jakiej to nastąpi pozostaje już tylko w gestii stron transakcji, a przepisy nie narzucają w tym zakresie żadnych wymogów.

Czytaj dalej...
 
Unidom i Silesia łączą siły PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Środa, 23 stycznia 2013 19:09

Czytaj dalej...Zamiast konkurować, będą współpracować. Od kilku dni działa w Żywcu wspólne Centrum budowlane "Pod Wieżą", w którym swoje produkty oferują firmy Unidom i Silesia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Czytaj dalej...
 
Próba odzyskania wierzytelności nie przekreśla prawa do korekty VAT PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Środa, 23 stycznia 2013 09:14

mt_ignorePrzedsiębiorca, który chcąc uzyskać zapłatę za wystawione faktury, korzystał z usług faktoringu i windykacji, nie traci prawa do skorygowania rozliczonego VAT-u jeśli działania te okazałyby się nieskuteczne. 

Czytaj dalej...
 
Żywiec popłaca PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Czwartek, 17 stycznia 2013 16:59

Czytaj dalej...Aż dwie marki mające w nazwie „Żywiec” znalazły się w pierwszej czterdziestce najcenniejszych polskich marek.

Czytaj dalej...
 
W 2012 roku powstało ponad 288 tysięcy mikrofirm PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Czwartek, 17 stycznia 2013 15:57

mt_ignoreW grudniu, po raz pierwszy od 11 miesięcy, liczba zamkniętych działalności gospodarczych była większa niż nowo otwartych. Pocieszeniem może być jednak fakt, że wyrejestrowań było znacznie mniej niż przed rokiem. Więcej było za to rejestracji. W sumie w 2012 roku zarejestrowano ponad 288 tysięcy nowych działalności gospodarczych.

Czytaj dalej...
 
W 2013 roku próbki dalej bez VAT ale do oznaczenia PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Czwartek, 03 stycznia 2013 11:29

mt_ignorePrzekazywanie bezpłatnych próbek wyrobów produkowanych przez przedsiębiorcę traktowane jest jako nieodpłatna dostawa towarów, która nie podlega opodatkowaniu VAT-em. Wchodząca w tym roku w życie zmiana ustawy o VAT, sytuacji tej nie zmienia. W inny sposób natomiast, reguluje samo pojęcie próbki.

Czytaj dalej...
 
Nie odkładaj firmowych zakupów na styczeń PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Sobota, 29 gruddnia 2012 10:22

mt_ignoreTo już ostatnia szansa na zmniejszenie podatku za 2012 rok. Przedsiębiorcy, którym zależy na obniżeniu podatku za ostatni okres rozliczeniowy, i to zarówno w PIT jak i VAT, powinni zrobić potrzebne zakupy firmowe jeszcze przed końcem roku. Kupując np. biurko, fotel, komputer, czy regał o wartości do 3 500 zł, można obniżyć PIT za 2012 rok. Dla obniżenia VAT-u nie ma znaczenia wartość dokonywanych zakupów. Konieczne jest natomiast uzyskanie faktury jeszcze w tym miesiącu.

Czytaj dalej...
 
Likwidacja podwójnej zaliczki listopadowej uderzyła w firmy zarabiające najwięcej w grudniu PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Piątek, 28 gruddnia 2012 09:35

mt_ignoreLikwidacja tzw. podwójnej zaliczki za listopad nie jest dobrym rozwiązaniem dla wszystkich. Przedsiębiorcy, którzy są na skali, a grudzień jest w ich biznesie okresem kumulacji sprzedaży mogą być zmuszeni do zamrożenia gotówki na kilka miesięcy.

Czytaj dalej...
 


Strona 8 z 12