facebook

Dedale wręczone PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Środa, 20 listopada 2013 10:03

Czytaj dalej...Rozstrzygnięta została IV edycja konkursu Firma Roku. Prestiżowe statuetki Dedala wręczono w środę 23 października w Sali Koncertowej Szkoły Muzycznej w Żywcu.

Czytaj dalej...
 
Fiskus pociągnie do odpowiedzialności za długi podatkowe byłego małżonka PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Środa, 06 listopada 2013 13:34

mt_ignoreRozwód nie zwalnia byłego małżonka z odpowiedzialności za długi podatkowe małżonka. W znacznym stopniu jednak odpowiedzialność tę ogranicza. Aby jednak w ogóle doszło do egzekucji zaległości z majątku np. byłej żony, fiskus musi wydać w tej sprawie decyzję.

Czytaj dalej...
 
Forum „CSR - dobry biznes” PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Wtorek, 29 października 2013 09:27

Czytaj dalej...Po co wdrażać strategię CSR w firmie? Jakie korzyści posiadają przedsiębiorcy zarówno małych i średnich przedsiębiorstw, jak i właściciele dużych korporacji? Jakie możliwości daje strategia CSR zarówno przedsiębiorcom, jak i przedstawicielom podmiotów ekonomii społecznej? Dokąd zmierza rozwój przedsiębiorczości społecznej? Czy partnerstwo międzysektorowe jest możliwe?

Czytaj dalej...
 
Nocleg pracownika w hotelu kosztem firmy PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Piątek, 18 października 2013 10:50

mt_ignoreZwrócone pracownikowi przez szefa koszty noclegu, w związku z wykonywaniem przez niego obowiązków służbowych w ramach zawartej umowy o pracę, mogą stanowić koszt podatkowy, a tym samym obniżać należny fiskusowi podatek.

Czytaj dalej...
 
Promujmy przedsiębiorczość kobiet PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Wtorek, 15 października 2013 08:36

Czytaj dalej...Rozmowa z Posłanką do Parlamentu Europejskiego Małgorzatą Handzlik.

Czytaj dalej...
 
Wydatki sprzed otwarcia firmy nie zawsze zmniejszą podatek PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Wtorek, 15 października 2013 07:40

mt_ignoreWyrobienie pieczątki, opłaty związane z rejestracją spółki – jeśli np. takie wydatki, poniósł przyszły przedsiębiorca przed formalnym założeniem firmy, to będzie mógł zaliczyć je do kosztów podatkowych. Przychodu nie zmniejszą natomiast np. koszty aplikacji radcowskiej.

Czytaj dalej...
 
Przedszkole nie wystawi paragonu za przygotowanie podwieczorku PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Wtorek, 08 października 2013 07:57

mt_ignoreOpłaty pobierane od rodziców w przedszkolu z tytułu sprzedaży posiłków oraz opłat za pobyt dziecka korzystają ze zwolnienia z obowiązku ewidencjonowania na kasie fiskalnej. Przedszkole nie musi wystawiać paragonów za opiekę podopiecznych.

Czytaj dalej...
 
W przyszłym roku więcej przedsiębiorców skorzysta z preferencji podatkowych PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Czwartek, 03 października 2013 07:30

mt_ignoreDzięki spadkowi kursu złotego względem euro więcej przedsiębiorców skorzysta w przyszłym roku z prawa do kasowego rozliczania VAT, prawa do rozliczania się ryczałtem czy też prowadzenia uproszczonej księgowości. W górę pójdzie także łączna wartość jednorazowych odpisów amortyzacyjnych.

Czytaj dalej...
 
O gospodarce i wsparciu państwa PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Środa, 02 października 2013 09:25

Czytaj dalej...Ważne tematy, ważni goście. Tak w skrócie można przedstawić konferencję dla przedsiębiorców z Bielska-Białej i Żywiecczyzny, która już w czwartek 3 października odbędzie się w Hotelu Dębowiec w Bielsku-Białej.

Czytaj dalej...
 
22 LATA GRUPY ŻYWIEC NA GIEŁDZIE PAPIERÓW WARTOŚCIOWYCH PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Czwartek, 26 września 2013 07:20

Czytaj dalej...Warszawa, 24.09.2013 r. Dziś mijają 22 lata od debiutu Grupy Żywiec S.A. na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Producent Żywca i kilkunastu innych piw to jedyna spośród dużych firm branży browarniczej w Polsce, która jest obecna na parkiecie.

Czytaj dalej...
 
5 lat na skorzystanie z pominiętej ulgi PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Środa, 25 września 2013 08:13

mt_ignoreNiewykorzystana, przysługująca ulga internetowa w PIT lub nieumyślnie zaniżona kwota należnego podatku – na złożenie korekty deklaracji podatkowej podatnik ma 5 lat. Jeżeli fiskus rozpoczął kontrolę, skorygowanie błędu jest ograniczone.

Czytaj dalej...
 


Strona 3 z 12