facebook

Zwolniony z VAT musi podać na fakturze podstawę tego zwolnienia PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Środa, 18 września 2013 07:11

mt_ignorePrzedsiębiorca zwolniony z VAT, wystawiając fakturę musi pamiętać, aby uzupełnić dokument o przypis potwierdzający podstawę tego zwolnienia.

Czytaj dalej...
 
Metalowcy z bogatą historią PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Wtorek, 17 września 2013 10:43

Czytaj dalej...Jubileusz 175-lecia obchodziło 2 sierpnia przedsiębiorstwo Metalpol w Węgierskiej Górce.

Czytaj dalej...
 
Ponad 208 tys. podatników ukaranych za wykroczenia skarbowe PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Czwartek, 12 września 2013 08:20

mt_ignoreZdecydowanie najwięcej spraw dotyczących wykroczeń skarbowych – prawie 175 tys. - kończy się nałożeniem mandatu. Niekiedy jednak ten sposób rozwiązania sprawy nie jest wystarczający i podatnik trafia do sądu. Jak wynika z danych zebranych przez Ministerstwo Finansów za 2012 r., sądy w sprawach o wykroczenia skarbowe uniewinniają bardzo rzadko.

Czytaj dalej...
 
Właściciel psa zapłaci podatek PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Wtorek, 10 września 2013 08:42

mt_ignoreWłaściciele czworonogów muszą rozliczyć się z fiskusem. Opłatę z tytułu posiadania psa należy wnieść. Na tego, kto nie wypełni obowiązku czekają odsetki – 10 proc. rocznie.

Czytaj dalej...
 
Obiad w podróży zagranicznej przedsiębiorca rozliczy w kosztach PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Czwartek, 05 września 2013 09:28

mt_ignoreWydatki na posiłki podczas zagranicznej podróży służbowej można zaliczyć do kosztów podatkowych i tym samym o ich wartość obniżyć zobowiązanie wobec fiskusa. Niestety jedynie do pewnej wysokości.

Czytaj dalej...
 
Czynsz najmu samochodu jest kosztem firmy PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Wtorek, 03 września 2013 07:17

mt_ignoreO wartość wydatku wypożyczenia samochodu na firmę, przedsiębiorca może zmniejszyć swoje zobowiązanie podatkowe. Niestety sam sposób rozliczenia czynszu w kosztach pozostaje kwestią sporu. Chociaż orzecznictwo idzie w kierunku korzystnym dla przedsiębiorców, to jednak fiskus nie zmienia zdania.

Czytaj dalej...
 
Podatek od lokalu mimo zawieszenia firmy PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Środa, 21 sierpnia 2013 08:10

mt_ignoreZawieszając działalność przedsiębiorca może pozbyć się jedynie części ciężaru ponoszenia pewnych wydatków. Jeśli na potrzeby firmy wykorzystuje budynki czy magazyny, będzie musiał nadal opłacać za nie podatek. Na szczęcie ma możliwość rozliczyć go w kosztach firmy.

Czytaj dalej...
 
Coraz mniej przedsiębiorców opodatkowanych ryczałtem PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Wtorek, 13 sierpnia 2013 07:46

mt_ignoreChoć ogólna liczba „ryczałtowców” wzrasta z roku na rok dzięki coraz większemu zainteresowaniu tą formą opodatkowania wśród wynajmujących, to jednak maleje liczba przedsiębiorców rozliczających się przy zastosowaniu ryczałtu.

Czytaj dalej...
 
Większa strefa? Najwcześniej za rok PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Piątek, 09 sierpnia 2013 08:57

Czytaj dalej...W lipcu rząd podjął decyzję o przedłużeniu działalności wszystkich 14 specjalnych stref ekonomicznych do 2026 roku. Wydłużenie działalności o kolejne 6 lat to dobra wiadomość również dla gminy Radziechowy–Wieprz, która jest w trakcie starań o jej poszerzenie. Pytanie tylko, czy rząd nie zmieni zasad w trakcie gry?

Czytaj dalej...
 
Usługa prawnicza może obniżyć podatek PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Piątek, 09 sierpnia 2013 08:00

mt_ignoreWizyta w kancelarii prawnej w razie kłopotów prawnych firmy może korzystnie wpłynąć na wysokość rozrachunków z fiskusem. O wartość poniesionych na usługi prawnicze wydatków można bowiem obniżyć wysokość należnego podatku, o ile podatnik będzie w stanie udowodnić, że wydatki są związane z działalnością.

Czytaj dalej...
 
Po ślubie do fiskusa PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Piątek, 02 sierpnia 2013 08:56

mt_ignoreZa niezgłoszenie aktualizacji danych po ślubie fiskus może nałożyć mandat. O zmianie nazwiska lub przeprowadzce przedsiębiorca jest bowiem obowiązany poinformować urząd skarbowy. Osoby nieprowadzące działalności mają więcej czasu na zgłoszenie zmiany miejsca zamieszkania.

Czytaj dalej...
 


Strona 4 z 12