facebook

Brak prądu nie usprawiedliwia sprzedaży bez kasy fiskalnej PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Poniedziałek, 08 lipca 2013 08:06

mt_ignoreSytuacje losowe, takie jak awaria czy przerwa w dostawie prądu, nie zwalniają sprzedających z odpowiedzialności za sprzedaż bez użycia kasy fiskalnej. Przedsiębiorcy nie mogą więc liczyć na pobłażliwość urzędników skarbowych, którzy w okresie wakacyjnym będą sprawdzać, jak właściciele firm wywiązują się z obowiązku stosowania kasy fiskalnej.

Czytaj dalej...
 
Sprzedaż prywatnego samochodu nie zawsze generuje przychód PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Wtorek, 02 lipca 2013 07:20

mt_ignorePrzedsiębiorca sprzedający prywatny majątek, w tym samochód, może się spotkać z koniecznością zapłaty podatku. Konieczność rozliczenia z fiskusem zależeć będzie od czasu i okoliczności, jakie miały miejsce między nabyciem a sprzedażą samochodu.

Czytaj dalej...
 
Przedsiębiorca może amortyzować samochód współmałżonka PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Piątek, 28 czerwca 2013 07:40

mt_ignoreSamochód nabyty przez współmałżonka przedsiębiorca będzie mógł amortyzować, jeśli nabycie miało miejsce już po zawarciu związku małżeńskiego. Taki samochód musi być też wykorzystywany wyłącznie na potrzeby prowadzonej przez przedsiębiorcę działalności.

Czytaj dalej...
 
Ubywa nam milionerów PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Czwartek, 27 czerwca 2013 10:28

Czytaj dalej...Jeszcze przed rokiem ich liczba mocno rosła. Teraz znów spadek. Ubywa na Śląsku milionerów. A jak jest na Żywiecczyźnie?

Czytaj dalej...
 
Niewpłacenie zaliczki na podatek od wynagrodzenia pracownika może być przestępstwem PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Czwartek, 27 czerwca 2013 09:58

mt_ignoreZwlekając z zapłatą pobranego od pensji pracownika podatku dochodowego przedsiębiorca naraża się na pociągnięcie do odpowiedzialności karnej skarbowej. Grozi mu nawet więzienie, jeśli wartość niewpłaconego przez niego podatku przekracza 320 tys. zł.

Czytaj dalej...
 
Na wakacje przedsiębiorca pojedzie do … pracy PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Środa, 26 czerwca 2013 08:42

mt_ignoreCo trzeci mikroprzedsiębiorca w ogóle nie wyjedzie w tym roku na wakacje, a z tych którym się to uda ponad połowa odpocznie zaledwie tydzień w ciągu całego roku– wynika z badania przeprowadzonego przez Grupę Idea Banku. Dla małych przedsiębiorców wakacje to luksus.

Czytaj dalej...
 
Optymalizacja receptą na kryzys PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Środa, 12 czerwca 2013 09:51

Czytaj dalej...NASZ PATRONAT | Jak rozwijać swój biznes w czasach kryzysu? Odpowiedź da jutrzejsza konferencja. Zapraszamy.

Czytaj dalej...
 
Zmieniając status na podatnika VAT zwolnionego pamiętaj o korekcie PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Środa, 29 maja 2013 07:40

mt_ignoreDecyzja o ponownym wyborze podmiotowego zwolnienia z VAT-u może rodzić konieczność zwrotu części wcześniej odliczonego podatku. Zasady dotyczące korekt VAT-owskich rozrachunków z fiskusem różnią się w zależności od rodzaju zakupionych składników. 

Czytaj dalej...
 
Powrót do zwolnienia podmiotowego w VAT możliwy, ale po roku PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Poniedziałek, 27 maja 2013 07:34

mt_ignoreRealizowanie sprzedaży w pewnym limicie zwalnia podatnika od płacenia podatku VAT. Nie każdy jednak musi ze zwolnienia skorzystać. Decyzję o zrzeczeniu się tego prawa warto przemyśleć – na możliwość ponownego wyboru zwolnienia trzeba czekać ponad rok.

Czytaj dalej...
 
Drogie prezenty komunijne trzeba zgłosić fiskusowi PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Piątek, 24 maja 2013 07:41

mt_ignoreGdy nasze dziecko otrzyma bardzo wartościowy prezent  na komunię, może pojawić się obowiązek zapłaty podatku. W przypadku znajomych i dalszej rodziny  dotyczy to prezentów droższych niż 4902 zł. W przypadku najbliższej rodziny, w tym dziadków, nie trzeba płacić podatku niezależnie od wartości prezentu, ale w niektórych sytuacjach i tak konieczna będzie wizyta w urzędzie skarbowym.

Czytaj dalej...
 
Druga runda pomagania PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Czwartek, 16 maja 2013 08:47

Czytaj dalej...Samorządowcy, dziennikarze, ludzie kultury, przedsiębiorcy, urzędnicy, mundurowi, przedstawiciele organizacji ekologicznych i charytatywnych oraz wszelkiego rodzaju stowarzyszeń społecznych spotkali się w środę 15 maja w browarze. Ruszyła druga runda Dialogu Społecznego zainicjowanego dwa lata temu przez Grupę Żywiec.

Czytaj dalej...
 


Strona 5 z 12