facebook

Limit odliczenia VAT dotyczy także samochodów osobowych w leasingu PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Piątek, 10 maja 2013 08:24

mt_ignoreW przypadku leasingu samochodów osobowych podatnikowi przysługuje prawo do częściowego odliczenia VAT-u. W przeciwieństwie jednak do innych źródeł finansowania zakupu pojazdu, podatnik będzie miał możliwość na dodatkowe odciążenie swojego zobowiązania wobec fiskusa.

Czytaj dalej...
 
Śmieci w kosztach zmniejszą podatek PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Środa, 08 maja 2013 11:41

mt_ignorePrzedsiębiorca prowadząc firmę, także w domu, ma możliwość rozliczania kosztów związanych z użytkowaniem części nieruchomości w kosztach podatkowych. Mieszczą się w tym także opłaty za wywóz nieczystości. W ten sposób można zmniejszyć podatek i faktyczne obciążenia opłatą za odbiór odpadów.

Czytaj dalej...
 
Wartość uzyskanego certyfikatu ISO obciąży koszty podatkowe PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Wtorek, 07 maja 2013 07:29

mt_ignoreWydatki poniesione na wdrożenie i certyfikację dobrze skonstruowanego systemu zarządzania firmą w formie norm ISO mogą zostać zaliczone do kosztów podatkowych. Trzeba jednak dowieść ich związku z interesem firmy oraz dysponować pełną dokumentacją.

Czytaj dalej...
 
Browar znów zaprasza partnerów PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Czwartek, 02 maja 2013 07:30

Czytaj dalej...Rusza kolejna runda Dialogu Społecznego zainicjowanego przez Grupę Żywiec.

Czytaj dalej...
 
O białoruskich szansach PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Wtorek, 30 kwietnia 2013 08:04

Czytaj dalej...Na Białorusi inwestują najbogatsze kraje Unii Europejskiej i Stany Zjednoczone. Polska spośród wszystkich inwestorów jest dopiero na 11. miejscu, pomimo że dzieli nas tylko granica. Po to by przedstawić potencjał inwestycyjny tego sąsiedniego kraju, zorganizowano 20 kwietnia 2013 roku w Żywcu konferencję „Białoruś – Polska. Praktyczne aspekty współpracy biznesowej z perspektywy Powiatu Żywieckiego”.

Czytaj dalej...
 
Coś dla młodych biznesmenów PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Piątek, 26 kwietnia 2013 09:29

Jeszcze do 6 maja można zgłaszać chęć udziału w konferencji dla młodych przedsiębiorców.

Czytaj dalej...
 
Niektórzy podatnicy muszą złożyć więcej niż jedno roczne zeznanie PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Wtorek, 23 kwietnia 2013 08:50

mt_ignoreCzęść podatników jest zmuszonych złożyć więcej niż jedno roczne zeznanie PIT – na przykład przedsiębiorcy opodatkowani skalą składają PIT-36, ale gdy uzyskali w 2012 r. także przychód do opodatkowania ze sprzedaży nieruchomości, mają obowiązek złożyć dodatkowo PIT-39. Tax Care podpowiada osobom, które uzyskały przychody z więcej niż jednego źródła, jakie formularze PIT powinny złożyć, by rozliczyć podatek dochodowy za 2012 rok.

Czytaj dalej...
 
Orzeł za jakość i dynamikę PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Wtorek, 23 kwietnia 2013 08:22

Czytaj dalej...W zaszczytnym gronie laureatów znalazła się również Piekarnia Cukiernia Czernichów. W środę 20 marca w Warszawie uroczyście wręczono Orły Agrobiznesu. Nagrodę w imieniu czernichowskiej firmy odebrała jej właścicielka – Janina Bronowska.

Czytaj dalej...
 
Stratę z inwestycji na giełdzie należy wykazać w rocznym zeznaniu PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Czwartek, 18 kwietnia 2013 09:44

mt_ignoreOsoby, którym udało się zarobić w ubiegłym roku na giełdzie muszą pamiętać o rozliczeniu się z fiskusem i złożeniu odrębnej deklaracji PIT-38 – przypomina Tax Care. Ich uzyskanie nie wyklucza jednak wspólnego rozliczenia małżonków, chociaż samych dochodów z tego źródła nie można rozliczyć wspólnie. Jeśli inwestycje giełdowe przyniosły stratę, ją także należy wykazać w rocznym zeznaniu.

Czytaj dalej...
 
Firmowy Wizytownik: TAXOR PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Wtorek, 16 kwietnia 2013 14:38

Czytaj dalej...TAXOR - rodzinna firma jubilerska.

Czytaj dalej...
 
Taxor świętuje 30 lat PDF Print Adres email
Przedsiębiorczość
Poniedziałek, 15 kwietnia 2013 08:35

Czytaj dalej...Dla większości młodych ludzi to już prehistoria, ale starsi doskonale pamiętają jak wyglądała rzeczywistość w tamtych czasach. Równo 30 lat temu, na przełomie lat 1982-83, w okresie stanu wojennego, powstała w Żywcu firma Taxor – jedno z najlepiej rozpoznawalnych prywatnych żywieckich przedsiębiorstw.

Czytaj dalej...
 


Strona 6 z 12